Microchip Technology MAPLAD36KP260A
MAPLAD36KP260A
Part No.:
MAPLAD36KP260A
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP260A.pdf
Description:
TVS DIODE 260VWM 419VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
260V
Voltage-Breakdown(Min):
289V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
419V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
86A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)