Microchip Technology MAPLAD36KP26A
MAPLAD36KP26A
Part No.:
MAPLAD36KP26A
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP26A.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 43VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
26V
Voltage-Breakdown(Min):
28.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
43V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
838A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)