Microchip Technology MAPLAD36KP300A
MAPLAD36KP300A
Part No.:
MAPLAD36KP300A
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP300A.pdf
Description:
TVS DIODE 300VWM 483VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
300V
Voltage-Breakdown(Min):
333V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
483V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
75A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)