Microchip Technology MAPLAD36KP33A
MAPLAD36KP33A
Part No.:
MAPLAD36KP33A
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP33A.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
676A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)