Microchip Technology MAPLAD36KP350A
MAPLAD36KP350A
Part No.:
MAPLAD36KP350A
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP350A.pdf
Description:
TVS DIODE 350VWM 564VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
350V
Voltage-Breakdown(Min):
389V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
564V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
64A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)