Microchip Technology MAPLAD36KP36A
MAPLAD36KP36A
Part No.:
MAPLAD36KP36A
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP36A.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
36V
Voltage-Breakdown(Min):
40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
58.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
620A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)