Microchip Technology MAPLAD36KP400A
MAPLAD36KP400A
Part No.:
MAPLAD36KP400A
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP400A.pdf
Description:
TVS DIODE 400VWM 644VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
400V
Voltage-Breakdown(Min):
444V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
644V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
56A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)