Microchip Technology MAPLAD36KP45A
MAPLAD36KP45A
Part No.:
MAPLAD36KP45A
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP45A.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
45V
Voltage-Breakdown(Min):
50V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
72.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
496A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)