Microchip Technology MAPLAD36KP48A
MAPLAD36KP48A
Part No.:
MAPLAD36KP48A
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP48A.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
48V
Voltage-Breakdown(Min):
53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
466A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)