Microchip Technology MAPLAD36KP51A
MAPLAD36KP51A
Part No.:
MAPLAD36KP51A
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP51A.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
51V
Voltage-Breakdown(Min):
56.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
82.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
437A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)