Microchip Technology MAPLAD36KP64A
MAPLAD36KP64A
Part No.:
MAPLAD36KP64A
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP64A.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
64V
Voltage-Breakdown(Min):
71.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
103V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
350A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)