Microchip Technology MAPLAD36KP85A
MAPLAD36KP85A
Part No.:
MAPLAD36KP85A
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP85A.pdf
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
85V
Voltage-Breakdown(Min):
94.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
137V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
263A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)