Microchip Technology MAPLAD36KP90A
MAPLAD36KP90A
Part No.:
MAPLAD36KP90A
Datasheet:
ShinYuaMAPLAD36KP90A.pdf
Description:
TVS DIODE 90VWM 146VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
90V
Voltage-Breakdown(Min):
100V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
146V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
247A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)