Microchip Technology MASMLG120CAE3
MASMLG120CAE3
Part No.:
MASMLG120CAE3
Datasheet:
ShinYuaMASMLG120CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC SMLG
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
120V
Voltage-Breakdown(Min):
133V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
193V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
15.6A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)