Microchip Technology MASMLG160CA
MASMLG160CA
Part No.:
MASMLG160CA
Datasheet:
ShinYuaMASMLG160CA.pdf
Description:
TVS DIODE 160VWM 259VC SMLG
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
160V
Voltage-Breakdown(Min):
178V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
259V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
11.6A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)