Microchip Technology MASMLG16CA
MASMLG16CA
Part No.:
MASMLG16CA
Datasheet:
ShinYuaMASMLG16CA.pdf
Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC SMLG
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
16V
Voltage-Breakdown(Min):
17.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
26V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
115.4A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)