Microchip Technology MASMLG170CA
MASMLG170CA
Part No.:
MASMLG170CA
Datasheet:
ShinYuaMASMLG170CA.pdf
Description:
TVS DIODE 170VWM 275VC SMLG
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
170V
Voltage-Breakdown(Min):
189V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
275V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
11A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)