Microchip Technology MASMLG17CAE3
MASMLG17CAE3
Part No.:
MASMLG17CAE3
Datasheet:
ShinYuaMASMLG17CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMLG
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
27.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
106.6A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)