Microchip Technology MASMLG20CA
MASMLG20CA
Part No.:
MASMLG20CA
Datasheet:
ShinYuaMASMLG20CA.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMLG
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
20V
Voltage-Breakdown(Min):
22.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
32.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
92.6A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)