Microchip Technology MASMLG22CAE3
MASMLG22CAE3
Part No.:
MASMLG22CAE3
Datasheet:
ShinYuaMASMLG22CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMLG
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
22V
Voltage-Breakdown(Min):
24.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
35.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
84.4A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)