Microchip Technology MASMLG24CA
MASMLG24CA
Part No.:
MASMLG24CA
Datasheet:
ShinYuaMASMLG24CA.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMLG
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
38.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
77.2A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)