Microchip Technology MASMLG26CA
MASMLG26CA
Part No.:
MASMLG26CA
Datasheet:
ShinYuaMASMLG26CA.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMLG
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
26V
Voltage-Breakdown(Min):
28.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
42.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
71.2A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)