Microchip Technology MASMLG28CA
MASMLG28CA
Part No.:
MASMLG28CA
Datasheet:
ShinYuaMASMLG28CA.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMLG
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
45.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
66A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)