Microchip Technology MASMLG33CA
MASMLG33CA
Part No.:
MASMLG33CA
Datasheet:
ShinYuaMASMLG33CA.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMLG
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
56.2A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)