Microchip Technology MASMLG43CAE3
MASMLG43CAE3
Part No.:
MASMLG43CAE3
Datasheet:
ShinYuaMASMLG43CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMLG
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
43V
Voltage-Breakdown(Min):
47.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
69.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
43.2A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)