Microchip Technology MASMLG48A
MASMLG48A
Part No.:
MASMLG48A
Datasheet:
ShinYuaMASMLG48A.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMLG
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
48V
Voltage-Breakdown(Min):
53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
38.8A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)