Microchip Technology MASMLG75CAE3
MASMLG75CAE3
Part No.:
MASMLG75CAE3
Datasheet:
ShinYuaMASMLG75CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC SMLG
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
75V
Voltage-Breakdown(Min):
83.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
121V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
24.8A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)