Microchip Technology MASMLG85CA
MASMLG85CA
Part No.:
MASMLG85CA
Datasheet:
ShinYuaMASMLG85CA.pdf
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC SMLG
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
85V
Voltage-Breakdown(Min):
94.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
137V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
20.8A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)