Microchip Technology MASMLJ15CA
MASMLJ15CA
Part No.:
MASMLJ15CA
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
ShinYuaMASMLJ15CA.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
15V
Voltage-Breakdown(Min):
16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
24.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
123A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)