GeneSiC Semiconductor MBRH20020RL
MBRH20020RL
Part No.:
MBRH20020RL
Manufacturer:
GeneSiC Semiconductor
Category:
Diodes-Rectifiers-Single
Package:
D-67
Datasheet:
MBRH20020RL.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 20V 200A D-67
Packaging:
Bulk
Series:
RoHS:
RoHS
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Diode Type:
Schottky, Reverse Polarity
Part Status:
Obsolete
Mounting Type:
Chassis Mount
Capacitance @ Vr, F:
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 mA @ 20 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
20 V
Current - Average Rectified (Io):
200A
Operating Temperature:
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
580 mV @ 200 mA
Category:
Diodes-Rectifiers-Single
Datasheet:
ShinYuaMBRH20020RL.pdf
1. How to order MBRH20020RL on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MBRH20020RL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBRH20020RL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBRH20020RL.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image S85BR MUR5010R S6B S6BR S6D
Part Number S85BR MUR5010R S6B S6BR S6D
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Part Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Mounting Type Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
Capacitance @ Vr, F - - - - -
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 mA @ 20 V 3 mA @ 20 V 3 mA @ 20 V 3 mA @ 20 V 3 mA @ 20 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V 20 V 20 V 20 V 20 V
Current - Average Rectified (Io) 200A 200A 200A 200A 200A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 580 mV @ 200 mA 580 mV @ 200 mA 580 mV @ 200 mA 580 mV @ 200 mA 580 mV @ 200 mA