GeneSiC Semiconductor MBRH20030R
MBRH20030R
Part No.:
MBRH20030R
Manufacturer:
GeneSiC Semiconductor
Category:
Diodes-Rectifiers-Single
Package:
D-67
Datasheet:
ShinYuaMBRH20030R.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 200A D-67
Packaging:
Bulk
Series:
RoHS:
RoHS
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Diode Type:
Schottky, Reverse Polarity
Part Status:
Active
Mounting Type:
Chassis Mount
Capacitance @ Vr, F:
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 mA @ 20 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io):
200A
Operating Temperature:
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
650 mV @ 200 A
Category:
Diodes-Rectifiers-Single
Datasheet:
ShinYuaMBRH20030R.pdf
1. How to order MBRH20030R on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MBRH20030R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBRH20030R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBRH20030R.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as MBRH20030R pin diagram, MBRH20030R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image S85BR MUR5010R S6B S6BR S6D
Part Number S85BR MUR5010R S6B S6BR S6D
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Part Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
Capacitance @ Vr, F - - - - -
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 mA @ 20 V 5 mA @ 20 V 5 mA @ 20 V 5 mA @ 20 V 5 mA @ 20 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V 30 V 30 V 30 V 30 V
Current - Average Rectified (Io) 200A 200A 200A 200A 200A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 650 mV @ 200 A 650 mV @ 200 A 650 mV @ 200 A 650 mV @ 200 A 650 mV @ 200 A