Eaton - Electronics Division MDH-V-21-RTR
MDH-V-21-RTR
Part No.:
MDH-V-21-RTR
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
MDH-V-21-RTR.pdf
Description:
6.3X32MM, HIGH SURGE WITHSTAND.
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
MDH-R
ProductStatus:
Active
MountingType:
Through Hole
FuseType:
Cartridge, Ceramic
CurrentRating(Amps):
21 A
VoltageRating-AC:
600 V
VoltageRating-DC:
150 V
ResponseTime:
BreakingCapacity@RatedVoltage:
3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4 (Axial)
MeltingI²t:
200A
ApprovalAgency:
5100
OperatingTemperature:
cURus
Color:
-55°C ~ 125°C
Category:
Fuses
Datasheet:
ShinYuaMDH-V-21-RTR.pdf
1. How to order MDH-V-21-RTR on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MDH-V-21-RTR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MDH-V-21-RTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MDH-V-21-RTR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MDH-V-21-RTR MDH-21-R-BK MDH-V-21-RBK
Part Number MDH-V-21-RTR MDH-21-R-BK MDH-V-21-RBK
Manufacturer Eaton - Electronics Division Eaton - Electronics Division Eaton - Electronics Division
Package/Case
Series MDH-R MDH-R MDH-R
ProductStatus Active Active Active
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole
FuseType Cartridge, Ceramic Cartridge, Ceramic Cartridge, Ceramic
CurrentRating(Amps) 21 A 21 A 21 A
VoltageRating-AC 600 V 600 V 600 V
VoltageRating-DC 150 V 150 V 150 V
ResponseTime - - -
MeltingI²t 200A 200A 200A
ApprovalAgency 5100 5100 5100
OperatingTemperature cURus cURus cURus
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C