Microchip Technology MPLAD15KP12A/TR
MPLAD15KP12A/TR
Part No.:
MPLAD15KP12A/TR
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP12A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC PLAD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Military, MIL-PRF-19500
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
12V
Voltage-Breakdown(Min):
13.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
19.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
753A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)