Microchip Technology MPLAD15KP130A/TR
MPLAD15KP130A/TR
Part No.:
MPLAD15KP130A/TR
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP130A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC PLAD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Military, MIL-PRF-19500
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
130V
Voltage-Breakdown(Min):
144V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
209V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
71A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)