Microchip Technology MPLAD15KP36A
MPLAD15KP36A
Part No.:
MPLAD15KP36A
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP36A.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
36V
Voltage-Breakdown(Min):
40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
58.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
258A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)