Microchip Technology MPLAD15KP40AE3/TR
MPLAD15KP40AE3/TR
Part No.:
MPLAD15KP40AE3/TR
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP40AE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC PLAD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
40V
Voltage-Breakdown(Min):
44.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
64.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
234A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)