Microchip Technology MPLAD15KP78CA/TR
MPLAD15KP78CA/TR
Part No.:
MPLAD15KP78CA/TR
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP78CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC PLAD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Military, MIL-PRF-19500
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
78V
Voltage-Breakdown(Min):
86.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
126V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
120A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)