Microchip Technology MPLAD15KP85A
MPLAD15KP85A
Part No.:
MPLAD15KP85A
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP85A.pdf
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC PLAD
Packaging:
Bulk
Series:
Military, MIL-PRF-19500
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
85V
Voltage-Breakdown(Min):
94.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
137V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
108A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)