Microchip Technology MPLAD15KP85AE3/TR
MPLAD15KP85AE3/TR
Part No.:
MPLAD15KP85AE3/TR
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP85AE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC PLAD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
85V
Voltage-Breakdown(Min):
94.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
137V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
108A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)