Microchip Technology MPLAD18KP100CA
MPLAD18KP100CA
Part No.:
MPLAD18KP100CA
Datasheet:
ShinYuaMPLAD18KP100CA.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC PLAD
Packaging:
Bulk
Series:
Military, MIL-PRF-19500
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
100V
Voltage-Breakdown(Min):
111V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
162V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
112A
Power-PeakPulse:
18000W (18kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)