Microchip Technology MPLAD18KP10CA
MPLAD18KP10CA
Part No.:
MPLAD18KP10CA
Datasheet:
ShinYuaMPLAD18KP10CA.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC PLAD
Packaging:
Bulk
Series:
Military, MIL-PRF-19500
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
10V
Voltage-Breakdown(Min):
11.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
17V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1059A (1.059kA)
Power-PeakPulse:
18000W (18kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)