Microchip Technology MPLAD18KP110CA
MPLAD18KP110CA
Part No.:
MPLAD18KP110CA
Datasheet:
ShinYuaMPLAD18KP110CA.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC PLAD
Packaging:
Bulk
Series:
Military, MIL-PRF-19500
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
110V
Voltage-Breakdown(Min):
122V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
177V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
102A
Power-PeakPulse:
18000W (18kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)