Microchip Technology MPLAD18KP11CA
MPLAD18KP11CA
Part No.:
MPLAD18KP11CA
Datasheet:
ShinYuaMPLAD18KP11CA.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
11V
Voltage-Breakdown(Min):
12.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
18.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
989A
Power-PeakPulse:
18000W (18kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)