Microchip Technology MPLAD18KP13CA
MPLAD18KP13CA
Part No.:
MPLAD18KP13CA
Datasheet:
ShinYuaMPLAD18KP13CA.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC PLAD
Packaging:
Bulk
Series:
Military, MIL-PRF-19500
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
13V
Voltage-Breakdown(Min):
14.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
21.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
838A
Power-PeakPulse:
18000W (18kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)