Microchip Technology MPLAD18KP14CA
MPLAD18KP14CA
Part No.:
MPLAD18KP14CA
Datasheet:
ShinYuaMPLAD18KP14CA.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
14V
Voltage-Breakdown(Min):
15.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
23.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
776A
Power-PeakPulse:
18000W (18kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)