Microchip Technology MPLAD18KP51AE3
MPLAD18KP51AE3
Part No.:
MPLAD18KP51AE3
Datasheet:
ShinYuaMPLAD18KP51AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC PLAD
Series:
Military, MIL-PRF-19500
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
51V
Voltage-Breakdown(Min):
56.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
82.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
219A
Power-PeakPulse:
18000W (18kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)