Microchip Technology MPLAD18KP90AE3
MPLAD18KP90AE3
Part No.:
MPLAD18KP90AE3
Datasheet:
ShinYuaMPLAD18KP90AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 9VWM 15.4VC PLAD
Series:
Military, MIL-PRF-19500
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
9V
Voltage-Breakdown(Min):
10V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
15.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1169A (1.169kA)
Power-PeakPulse:
18000W (18kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)