Microchip Technology MPLAD30KP24CA/TR
MPLAD30KP24CA/TR
Part No.:
MPLAD30KP24CA/TR
Datasheet:
ShinYuaMPLAD30KP24CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 39.8VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
39.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
753A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)