Microchip Technology MPLAD30KP260A/TR
MPLAD30KP260A/TR
Part No.:
MPLAD30KP260A/TR
Datasheet:
ShinYuaMPLAD30KP260A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 260VWM 419VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
260V
Voltage-Breakdown(Min):
289V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
419V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
71A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)