Microchip Technology MPLAD30KP43CAE3
MPLAD30KP43CAE3
Part No.:
MPLAD30KP43CAE3
Datasheet:
ShinYuaMPLAD30KP43CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC PLAD
Packaging:
Bulk
Series:
Military, MIL-PRF-19500
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
43V
Voltage-Breakdown(Min):
47.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
69.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
432A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)